Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Czy warto przedłużać włosy?

19 marca 2020

Długie włosy pozwalają tworzyć wyszukane fryzury i doskonale się prezentują.

Jak wygląda przedłużanie włosów?

Prawidłowy zabieg przedłużania nie obciąża włosów naturalnych i sprawia, że doczepionych pasm nie sposób odróżnić od reszty włosów. Oczywiście jakość takiej usługi zależy od doświadczenia fryzjera, dlatego też przed podjęciem decyzji o wyborze salonu fryzjerskiego należy zapoznać się z opiniami wcześniejszych klientów.

Do wyboru są różnego rodzaju pasma naturalne oraz syntetyczne, przy czym należy pamiętać o tym, że te pierwsze będą lepiej się prezentowały oraz będą mogły zostać z łatwością poddane rozmaitym zabiegom fryzjerskim. Przedłużenie włosów pozwoli wypróbować różne nowe fryzury, a także umożliwi błyskawiczną metamorfozę. Oczywiście naturalne pasma mogą zostać także wykorzystane do zagęszczenia rzadkich włosów, dzięki czemu cała fryzura będzie prezentowała się dużo estetyczniej.

Jak pielęgnować włosy przedłużane?

Pielęgnacja włosów przedłużanych nie jest bardzo wymagająca, jednak należy dobrać do niej odpowiednie kosmetyki. Przedłużane włosy powinny być także regularnie rozczesywane. W tym celu najlepiej sprawdzają się szczotki z naturalnego włosia. Włosy trzeba rozczesać zawsze przed kąpielą. Same włosy należy myć wodą o umiarkowanej temperaturze, ponieważ zbyt gorąca może rozpuszczać karnitynę oraz przyczyniać się do plątania włosów.

Przedłużane włosy są z natury suche, dlatego nie przetłuszczają się tak często, co sprawia, że częstotliwość ich mycia może zostać ograniczona. Zbyt częste mycie może je dodatkowo wysuszać, co może doprowadzić do trwałego uszkodzenia ich struktury. Regularnie należy stosować odżywki, które zapobiegać będą wysuszaniu się włosów. Maski do włosów oraz odżywki w płynie dostarczą także wymaganych składników odżywczych.

Jak stylizować włosy przedłużane?

Doczepiane pasma naturalnych włosów są zdecydowanie łatwiejsze w pielęgnacji od ich syntetycznych odpowiedników. W przypadku prostowania lub kręcenia włosów należy każdorazowo sięgać po pasma, które zawierają zarówno włosy własne, jak i te przedłużane, co pozwoli nadać fryzurze naturalny wygląd. Bardzo ważne jest także regularne korzystanie z jedwabiu do włosów. Ten kosmetyk pielęgnacyjny pozwoli uniknąć problemów z łamliwością włosów oraz z rozdwajaniem się ich końcówek.

Jak dbać o długie włosy?

Piękne i zdrowe włosy są wyjątkowo atrakcyjne, dlatego też warto przedsięwziąć odpowiednie kroki, aby móc się nimi cieszyć. Ważne, aby zdać sobie sprawę z tego, że stan włosów często obrazuje stan zdrowia całego ciała, dlatego też kluczowe znaczenie ma prowadzenie higienicznego trybu życia. Włosy będą wyglądały lepiej, kiedy wprowadzona zostanie zbalansowana dieta oraz zdrowy rytm dobowy. Odpowiednia ilość snu ma kluczowe znaczenie.

Oczywiście duży wpływ na wygląd włosów ma także ich prawidłowe odżywianie. Zachowanie zdrowej struktury włosów wymaga dostarczenia im odpowiedniej ilości składników odżywczych. To właśnie w tym celu powstały odżywki oraz specjalne maski do włosów, które dbają także o ich prawidłowe nawilżenie.

Redakcja adpin.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie światowy lifestyle spotyka się z mądrością finansową, pięknem urody oraz inspirującymi aranżacjami ogrodu, wnętrz i mody! Jesteśmy miejscem, w którym praktyczne porady dotyczące stylu życia, oszczędzania, pielęgnacji oraz kreatywnego projektowania przestrzeni łączą się, by inspirować Cię do osiągnięcia równowagi i spełnienia w każdej sferze życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

swetry damskie
Najnowsze trendy kosmetyczne

Jesteś zainteresowany reklamą?