Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Jak zacząć oszczędzać pieniądze?

11 lutego 2022 Jak zacząć oszczędzać pieniądze?

Nasze pokolenie jest wystawione na bardzo wiele pokus związanych z nadmierną konsumpcją dóbr. Oczywiście nie jesteśmy temu całkowicie winni, ponieważ z roku na rok zwiększa się dostęp do towarów luksusowych, które według reklam powinny uszczęśliwić każdego i poprawić jego pewność siebie. Reklamy otaczające nas z prasy, Internetu, telewizji zachęcają do posiadania licznej gamy produktów, które niekoniecznie są nam potrzebne do życia. Oczywiście umilają je, aczkolwiek nie zauważamy ich braku, gdy nie są przez nas kupione. Jak walczyć z konsumpcjonizmem i jak zacząć oszczędzać pieniądze?

Do czego prowadzi obecne społeczeństwo konsumpcyjne?

Wszystko to prowadzi do nadmiernego wydawania pieniędzy. A czy istnieje jakiś pewny sposób, aby zacząć oszczędzać pieniądze? Chyba nikt nie zaprzeczy, że najłatwiejszą techniką jest unikanie wydawania. Brzmi to nieco kontrowersyjnie, jednak dla dzieci nie ma skuteczniejszego sposobu na zaoszczędzenie kieszonkowego. Maluchy nigdy nie dostaną dużych pieniędzy od swoich rodziców, bo wszelkie ich potrzeby powinni zapewniać opiekunowie. To oni kupują ubrania, obuwie, podręczniki, jedzenie i picie, opłacają składki szkolne za wycieczki. Gwarantują także dostęp do leków i opieki medycznej.

Dawanie dziecku kieszonkowego może być nauką oszczędzania. Niestety w dorosłym życiu nie jest tak prosto. Rzecz jasna zdarzają się odstępstwa od normy. Niektóre osoby mimo dorosłego wieku nadal są utrzymywane przez rodziców, którzy nie chcąc słyszeć o końcu pomocy finansowej. Sytuacja sprzyja oszczędzaniu nawet całkiem dużych sum. Większość osób los zmusza do ściskania pasa, aby za jakiś czas móc jeździć lepszym samochodem lub po prostu mieć poduszkę bezpieczeństwa na wypadek zawirowań losowych. W końcu nikt nie wie co przygotowuje los.

Jak zacząć oszczędzać pieniądze? – Raz na wozie, raz pod wozem…

Czasami są pieniądze i dobra passa życiowa, a czasami trzeba przeczekać gorszy okres. I właśnie na te chwile przydają się zapasy finansowe. Warto zacząć oszczędzać pieniądze na czarną godzinę. Jest to domena ludzi, którzy są przezorni i nieufni wobec życia. Wiele z tych osób stosuje sztuczkę ułatwiającą gromadzenie finansów na najgorszy moment życia. Po prostu odkładają z portfela wybrane monety, które dostają z reszty w sklepie. Najbardziej opłacalne jest chowanie w skarbonce pięciu złotych, ponieważ może dać to oszczędności nawet około stu złotych miesięcznie. Po kilku miesiącach jest już spora sumka, która może nie będzie wystarczająca na przeżycie, ale pozwoli zapłacić czynsz za mieszkanie. Kolejnym sposobem jest korzystanie z aplikacji bankowych i kart. Zlecając bankowi odkładanie reszt z transakcji wpływamy na nasze oszczędności w sposób mało widoczny w codziennym życiu.

W końcu niemal niezauważalne jest znikanie z konta kilkudziesięciu groszy przy każdej transakcji. Pieniądze są odkładane na specjalne miejsce w koncie i pod koniec miesiąca można zobaczyć ile zaoszczędziliśmy. Na początku ludzie nie byli przekonani do tej metody, jednak czas pokazał, że wielu klientów przekonuje się do oszczędzania. Ludzie chcą zacząć oszczędzać pieniądze. Jako największą zaletę wymieniali brak jakiegokolwiek własnego wkładu w wykonywanie przelewów. Bo w końcu czego oczy nie widzą tego sercu nie żal…

Redakcja adpin.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie światowy lifestyle spotyka się z mądrością finansową, pięknem urody oraz inspirującymi aranżacjami ogrodu, wnętrz i mody! Jesteśmy miejscem, w którym praktyczne porady dotyczące stylu życia, oszczędzania, pielęgnacji oraz kreatywnego projektowania przestrzeni łączą się, by inspirować Cię do osiągnięcia równowagi i spełnienia w każdej sferze życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak zacząć oszczędzać pieniądze?
Strategie biznesowe

Strategie biznesowe

10 lutego 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

Strategie biznesowe