Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Dlaczego warto rozważyć faktoring w
przypadku opóźnionych płatności?

11 maja 2023

Wielu przedsiębiorców, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich kontrahentów, umożliwia im
opłacania faktur w terminie wynoszącym nawet 90 dni. Tak długie terminy płatności niejednokrotnie
powodują, że istnieje ryzyko obniżenia płynności finansowej oraz pogorszenia się ogólnej kondycji danej
firmy. Na szczęście, istnieje bardzo skuteczna usługa, dzięki której szybko można otrzymać środki z
wystawionych faktur. Chodzi tutaj oczywiście o faktoring.

Faktoring – co to takiego?

Faktoring wierzytelnościowy to określenie dla specjalnej usługi dedykowanej wszystkim przedsiębiorcom.
Dzięki niej można sprzedać faktury w zamian za gotówkę. Na skorzystanie z faktoringu wierzytelnościowego najczęściej decydują się ci przedsiębiorcy, którzy od dłuższego czasu oczekują na przelewy od swoich kontrahentów z tytułu wystawionych faktur. 
Należy wiedzieć o tym, iż obecnie w wielu branżach występuje bardzo duża konkurencja, dlatego właściciele firm, chcąc zdobyć zaufanie kontrahentów, proponują im bardzo długi terminy spłaty wynoszące nawet 90 dni. To z kolei sprawia, że zamrożenie środków może czasem prowadzić do znacznego pogorszenia sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Skutkuje to np. trudnościami w opłacaniu wynagrodzeń pracowników, finansowaniem inwestycji i wielu innych przedsięwzięć. 
Sposobem na rozwiązanie tych bolączek jest właśnie faktoring. Usługi faktoringowe świadczą
wyspecjalizowane instytucje faktoringowe bądź banki. Podmiot świadczący faktoring to faktor. Faktor ma za zadanie wykupić od przedsiębiorcy, czyli faktoranta, jego należności, a następnie przekazuje mu gotówkę.
Warto wskazać, że wypłata gotówki następuje bardzo szybko i najczęściej trwa to od zaledwie kilku godzin do kilku dni. Dokładny czas oczekiwania na przelew środków uzależniony jest od indywidualnej polityki danego faktora a także od ustaleń pomiędzy stronami umowy. 

Dla kogo faktoring jest dobrym wyborem?

Faktoring to doskonały wybór dla wszystkich przedsiębiorców, którzy oferują swoim kontrahentom faktury z odroczonym terminem płatności, a potrzebują gotówki szybciej. Jest to też dobra opcja dla tych, którzy regularnie wystawiają faktury tym samym odbiorcom.  Na faktoring powinni się zdecydować też zwłaszcza ci, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą lub szukają finansowania dla spółki w sektorze MŚP a także potrzebują stałego finansowania o wartości wynoszącej ponad 50 000 złotych. 
Faktoring przy opóźnionych płatnościach – dlaczego warto? 
Jeśli wystawiamy faktury z opóźnionym terminem płatności, faktoring będzie strzałem w dziesiątkę. Dzięki
tej usłudze można otrzymać niezbędne środki w bardzo krótkim czasie, co stanowi ogromne
udogodnienie. Warto pamiętać , że opóźnienia w płatnościach mogą doprowadzić do znacznego pogorszenia sytuacji finansowej przedsiębiorstwa i obniżenia jego konkurencyjności. 
Więcej szczegółowych informacji na temat tego, jakie są korzyści wynikające ze skorzystania z usługi
faktoringu można sprawdzić na https://pragmago.pl/faktoring-online/.

Materiał zewnętrzny

Redakcja adpin.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie światowy lifestyle spotyka się z mądrością finansową, pięknem urody oraz inspirującymi aranżacjami ogrodu, wnętrz i mody! Jesteśmy miejscem, w którym praktyczne porady dotyczące stylu życia, oszczędzania, pielęgnacji oraz kreatywnego projektowania przestrzeni łączą się, by inspirować Cię do osiągnięcia równowagi i spełnienia w każdej sferze życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

drinki bezalkoholowe
Znaki drogowe
recepcja

Jesteś zainteresowany reklamą?

recepcja