Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak zadbać o swoją urodę?

17 lutego 2022

Ileż to razy narzekamy, że nie mamy chwili wolnego czasu dla siebie? Bardzo często! Niestety, ale przyszło nam żyć w takich czasach, że ludzie mają problem ze znalezieniem wolnej chwili na regenerację, która jest tak bardzo nam dzisiaj potrzebna. Warto pamiętać jednak o tym, że kilka wolnych chwil musimy znaleźć przynajmniej raz na jakiś czas. Może weekend? Warto w takim razie wyjechać do SPA i zadbać o swoją urodę? Trafimy w ręce odpowiednich profesjonalistów, którzy już zadbają o nasz relaks.

Jak zadbać o swoja urodę?- Domowe spa

Nie możecie wyjechać do SPA? Nic straconego. Zawsze warto w zaciszu własnego domu urządzić sobie takie SPA, dzięki któremu poczujemy się równie wyjątkowo. Przy czym, jeżeli chodzi nam po głowie domowe SPA, to koniecznie musimy przygotować do tego odpowiednie warunki. Warto wybrać ten moment, kiedy człowiek jest sam w domu. Dzieci będą w szkole, przedszkolu lub na innych zajęciach edukacyjnych, małżonek/partner będzie w pracy.

Niech otoczy nas cisza, która nie będzie przerywana wrzaskami małoletnich osób lub też głosem męża, który będzie potrzebował odpowiedzi na super ważne pytanie. Jeżeli nie możecie liczyć na wysłanie dzieci do placówek edukacyjnych a męża do pracy, to po prostu wyślijcie ich na długi spacer. Minimum dwie godziny i zabrońcie im wcześniejszego powrotu. Dobrze. Skoro dom jest już cichy i nie ma szans na wieczne przeszkadzanie można przystosować łazienkę do domowego SPA.

Zadbaj o ciało i umysł

Nastrojowa muzyka (może szum morza, lasu lub też inna specjalnie pasująca do tej okazji muzyka) i zapachowe świecie to podstawa. Potem pozostaje nam tylko wejść do wanny i cieszyć się chwilą. Przy tej okazji można wykonać podstawowe zabiegi kosmetyczno – pielęgnacyjne. Pierwszy niech będzie peeling, który pomoże usunąć wszystkie toksyny i martwe komórki z powierzchni ciała. Pelling można wykonać domowymi sposobami (przepis na nie znajdziemy bez problemu w sieci) lub też możemy użyć kupnego. Po wykonaniu peelingu całość należy bardzo dokładnie z siebie spłukać. Przy tej okazji warto również umyć włosy. Po wykonaniu tego zabiegu należy przyrządzić ciepłą kąpiel z olejkami zapachowymi, które kojąco będą wpływały na nasze zmysły.

Czas zadbać o swoją urodę – nastrojowa kąpiel

Po zanurzeniu w kąpieli należy rozkoszować się chwilą. Nie tylko pamiętajmy o pielęgnacji, ale również po odpoczynku psychicznym. Przy tej okazji można chwycić za ulubioną książkę. Warto jednak wykonać odpowiednie kompresy na oczy z mrożonej herbaty lub płatków ogórka, które korzystnie wpłyną na wygląd naszej cery. Po wyjściu z kąpieli (można w niej siedzieć bardzo długo) należy pamiętać również o nałożeniu odpowiednich balsamów lub maseł na skórę, dzięki czemu nie zapomnimy o jej odpowiednim nawilżeniu. Nie zapominajmy również o włosach, które również potrzebują odpowiedniego odżywienia. Domowe SPA nie musi się zakończyć po kąpieli. Jeżeli czas i okazja na to pozwala można zadbać również o swoje paznokcie wykonując pedicure i manicure. Dodatkowo można również zadbać o ułożenie odpowiedniej fryzury, co na pewno poprawi nam znacznie humor. Każdy zasługuje na takie relaksujące chwile.

Wiesz już jak zadbać o swoją urodę w domu i „zafundować” sobie odrobinę luksusu i wypoczynku.

Redakcja adpin.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie światowy lifestyle spotyka się z mądrością finansową, pięknem urody oraz inspirującymi aranżacjami ogrodu, wnętrz i mody! Jesteśmy miejscem, w którym praktyczne porady dotyczące stylu życia, oszczędzania, pielęgnacji oraz kreatywnego projektowania przestrzeni łączą się, by inspirować Cię do osiągnięcia równowagi i spełnienia w każdej sferze życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

drinki bezalkoholowe
Znaki drogowe
recepcja

Jesteś zainteresowany reklamą?

recepcja