Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Azjatycka pielęgnacja

26 lutego 2020

Od wielu lat wszystkie kobiety świata są zainteresowane metodą wykorzystywaną przez Azjatki do pielęgnacji skóry. Znane są one z bardzo zdrowej oraz estetycznej cery. Jest to zastanawiające tym bardziej, że każda kobieta chce wyglądać pięknie i stara się dbać o cerę, ale niestety nie każdej to wychodzi. Przyczyn należy szukać w niewłaściwie dobranej pielęgnacji lub pielęgnacji wykonywanej niestarannie i nieregularnie. Nie należy jednak zapominać, że azjatycka pielęgnacja skóry opiera się głównie na środkach naturalnych. Mała liczba substancji chemicznych w preparatach sprawia, że skóra jest naturalnie odżywiona oraz wygląda na wypoczętą.

Co odróżnia azjatycką pielęgnację od naszej?

Warto także zauważyć, że Azjatki wydają więcej pieniędzy na kosmetyki służące do pielęgnacji, natomiast kobiety z Europy stawiają głównie na makijaż. Nie należy o tym zapominać, ponieważ makijaż nakładany często i w sporych ilościach negatywnie wpływa na stan skóry i potrafi ją konkretnie wysuszyć. Dodatkowym atutem stojącym po stronie kobiet z bliskiego wschodu jest właściwie dobrana dieta. Jest ona bogata w witaminy oraz minerały i w głównej mierze składa się z ryb, ryżu i warzyw. Są to składniki, które pozytywnie działają na skórę i efekty widać gołym okiem. U Azjatek makijaż stanowi głównie ochronę przed promieniami słonecznymi i jest to tylko dodatek. Podstawą ich higieny oraz porannej toalety jest pielęgnacja na którą składa się dokładne umycie skóry twarzy oraz masaż skóry. Szczególnie efektywnym masażem skóry jest ten z użyciem miodu oraz cukru. Drobinki cukru świetnie usuwają martwy naskórek oraz doskonale odżywiają skórę.

Kiedy pojawią się efekty?

Oczywiście efektów nie widać od razu, ale trzeba na nie poczekać. Czasami nawet takie zabiegi mogą trwać kilka tygodni zanim zobaczymy jakiekolwiek zmiany. Nie należy jednak się zniechęcać i rezygnować, ponieważ skutki takiego działania są zdecydowanie lepsze niż w przypadku zastosowania najlepszego podkładu. Szczególnie należy zwrócić uwagę na przebywanie na słońcu, ponieważ promieniowanie słoneczne negatywnie wpływa na skórę i sprawia, że staje się ona sucha. Warto pamiętać o używaniu odpowiednich kremów nawilżających lub natłuszczających w zależności od rodzaju skóry. Oczywiście nie od dziś wiadomo, że lepiej jest zapobiegać niż naprawiać, dlatego kobiety z Japonii robią wszystko, żeby zablokować powstawanie zmarszczek. Kobiety europejskie wolą za to zmarszczki usuwać i dlatego ich cera jest gorsza. Szczególnie polecane są okłady z soczystych ogórków, ponieważ mają one właściwości pielęgnacyjne, a także potrafią wyśmienicie odprężyć oraz zrelaksować.

Każdej kobiecie należy się chwila odpoczynku dlatego warto takie zabiegi wykonywać jak najczęściej. Warto też zwrócić uwagę, że kobiety w Azji już od najmłodszych lat przywiązują dużą uwagę do wyglądu skóry oraz dbają o to, żeby spożywać zdrowe, nieprzetworzone jedzenie. Posiłki bogate w konserwanty nie wpływają dobrze na organizm oraz skórę człowieka dlatego warto jak najbardziej ograniczyć spożywanie takich produktów. Pomocne mogą być także kąpiele z olejkiem eterycznym.

Redakcja adpin.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie światowy lifestyle spotyka się z mądrością finansową, pięknem urody oraz inspirującymi aranżacjami ogrodu, wnętrz i mody! Jesteśmy miejscem, w którym praktyczne porady dotyczące stylu życia, oszczędzania, pielęgnacji oraz kreatywnego projektowania przestrzeni łączą się, by inspirować Cię do osiągnięcia równowagi i spełnienia w każdej sferze życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

swetry damskie
Najnowsze trendy kosmetyczne

Jesteś zainteresowany reklamą?