Meble do salonu w stylu rustykalnym

Styl wiejski, rustico, to sielskie aranżacje, które znamy i lubimy od dziecka. Przywodzą na myśl beztroskie chwile wakacji, bliskość z naturą, rodziną oraz tradycją. Nic więc dziwnego, że rustykalne meble niezmiennie od lat fascynują i zyskują coraz nowsze rzesze miłośników, poszukujących sprawdzonych rozwiązań.

Ciekawostką jest też fakt, że aranżacje rustico mają niejedno oblicze, przez co zaskakują różnorodnością. Rustykalny jest przecież salon w stylu prowansalskim, włoskim, śródziemnomorskim, a nawet klasycznym czy vintage! Wszystko zależy od tego, jakich dodatków używamy i w jaki sposób one się ze sobą łączą. Styl wiejski wcale nie musi być więc nudny, a poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, jak można uczynić z niego wyjątkowe, niebanalne miejsce.

Salon w stylu rustykalnym – pomysły

Meble do salonu w klimacie rustykalnym charakteryzuje ponadczasowe piękno i naturalność. Głównym surowcem wykorzystywanym do ich produkcji jest przecież drewno, które z połączeniu z tkaninami i skórą daje nietuzinkowe efekty. Dębowa komoda, stół z litego drewna, a do tego sosnowe krzesła lub zydelki to gotowy przepis na udaną aranżację.

Oczywiście drewno wcale nie musi być w kolorze naturalnym! W salonie stylizowanym na francuską lub włoską prowincję można z powodzeniem postawić na bielone lub lakierowane fronty szafek i oszklone witryny z efektem antycznym, przecierką lub nawet złoceniami. Warto jednak pamiętać, że odcień mebli powinien współgrać z kolorystyką podłóg i belek stropu, by tworzyły jedną całość.

Meble to nie wszystko

Wiejski klimat wnętrza można osiągnąć nie tylko poprzez ustawienie drewnianych mebli, ale też za pomocą dodatków i przemyślanego wykończenia ścian oraz podłogi. Nie bez znaczenia jest też stolarka okienna i drzwiowa, a im więcej pojawi się tu elementów nawiązujących do wiejskiej architektury, tym bardziej autentyczne będzie nasze wnętrze.

Drewniana podłoga z klepek, płytek gresowych lub desek, miękki tkany dywanik z etnicznym lub roślinnym wzorem, kominek, a nawet boazeria – to wszystko składa się na klimat rustykalny. Warto podkreślić też wiejski charakter salonu za pomocą woskowych świec, metalowych świeczników, landszaftów na ścianach i roślin doniczkowych.

Meble.pl – rustykalne wyposażenie w zasięgu ręki

Najnowsze propozycje i meble do salonu w stylu rustykalnym są dostępne na Meble.pl. To miejsce, gdzie można z powodzeniem skompletować sofę, fotele, regały, komodę i stolik kawowy. Zamiast przemierzać sklepy stacjonarne w poszukiwaniu idealnego wyposażenia, warto posłużyć się intuicyjną wyszukiwarką od Meble.pl!

Są tu stoły oraz szafki RTV dębowe, sosnowe, modrzewiowe oraz wiele innych o bogatej kolorystyce i różnorodnej fakturze według wzorów. Dla miłośników bardziej nowoczesnych pomysłów Meble.pl przygotowało kolekcje mebli z płyty w okleinie imitującej drewno. Można tu też dobrać skórzaną sofę rozkładaną albo kanapę tapicerowaną w kolorze beżowym, brązowym lub czarnym, harmonizującym z resztą aranżacji.

Redakcja adpin.pl