Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Płatności kartą kredytową – zalety i działanie

7 marca 2020

Żyjemy w takich czasach, w których coraz więcej osób decyduje się na posiadanie karty kredytowej. Bycie właścicielem owej karty płatniczej daje duże możliwości, chociażby ze względu na możliwość zawierania transakcji bezgotówkowo. Karta kredytowa rekomendujemy dla osób, które mają regularny dochód. Jedną z głównych zalet tej karty jest przede wszystkim usługa chargeback pozwalająca odzyskać pieniądze w przypadku nieudanego zakupu. Jednakże wypłaty z bankomatów mogą być obciążone wysoką prowizją. Dlatego nie zalecamy tej opcji, gdy mamy małe obroty. Kolejną zaletą jest możliwość dokonywania płatności przez Internet m.in. w sklepach internetowych. Jakie jeszcze są zalety płatności kartą kredytową i co trzeba o nich wiedzieć?

Płatności kartą kredytową – Co trzeba wiedzieć o kartach kredytowych?

Mimo wszystko jest dużo osób, które nie wiedzą, jak działa i jakie są zalety płatności kartą kredytową. Przeważnie są to osoby w podeszłym wieku nieprzystosowane do nowych technologii. Takie osoby wolą przechowywać pieniądze w domu, gdyż wtedy mają poczucie większego bezpieczeństwa. Należy też zaznaczyć, że gdy korzystamy z kart płatniczych, powinniśmy najpierw ustalić limit zadłużenia z bankiem, w którym posiadamy kartę. Następnie możemy spłacić całą należność lub tylko kwotę minimalną. Jednakże pamiętajmy, że w przypadku pokrycia kosztów kwoty minimalnej od pozostałej kwoty zużytego limitu będą pobierane dodatkowe odsetki. Pomimo tych udogodnień, decydując się na kartę kredytową, musimy liczyć się z większymi opłatami niż za kartę debetową.

Jest również możliwość wyrobienia sobie dodatkowej karty, z której będzie mogła korzystać druga osoba. Dosyć często banki oferują dodatkowe premie za wykonywanie transakcji przez właściciela. Uzbierane punkty można wymienić na różnego rodzaju nagrody. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie nie jesteśmy zmuszeni, aby posiadać konto bankowe. W przypadku, gdy bez dwóch zdań, chcemy być właścicielami takiej karty należy najpierw porównać wszystkie propozycje instytucji finansowych a dopiero później dokonać najkorzystniejszego wyboru.

Jak zabezpieczyć się przed utratą karty kredytowej?

Na wypadek, gdybyśmy zgubili kartę bądź ktoś by ją nam ukradł, możemy w prosty sposób ją zastrzec. Pamiętajmy też o tym, ażeby otrzymać kartę płatniczą nasz wniosek musi być pozytywnie rozpatrzony. Bank sprawdza naszą historię kredytową, a następnie dokonuje decyzji. Nasze szacunkowe miesięczne dochody muszą wynosić przynajmniej 500 zł. Jeżeli nasze nazwisko nie widnieje na liście dłużników to możemy spodziewać się korzystnego zakończenia tej sprawy. Gdy nasze dochody przekraczają ok.10000 zł mamy prawo ubiegać się o platynową lub czarną kartę płatniczą. Zaznaczam, iż są to wartości orientacyjne i mogą różnić się w zależności od danego podmiotu finansowego. W zasadzie czysta historia kredytowa powinna starczyć.

Zakładając, że, posiadamy własną działalność gospodarczą, jesteśmy w gorszej sytuacji, ponieważ w tym wypadku banki są już bardziej rygorystyczne. Jednakże i taki stan rzeczy nie stoi na przeszkodzie do otrzymania naszej upragnionej karty. Krótko mówiąc, korzystanie z płatności kartą kredytową ma wiele zalet i jest całkiem przyszłościowe. W końcu to przecież dodatkowy zastrzyk gotówki.

Redakcja adpin.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie światowy lifestyle spotyka się z mądrością finansową, pięknem urody oraz inspirującymi aranżacjami ogrodu, wnętrz i mody! Jesteśmy miejscem, w którym praktyczne porady dotyczące stylu życia, oszczędzania, pielęgnacji oraz kreatywnego projektowania przestrzeni łączą się, by inspirować Cię do osiągnięcia równowagi i spełnienia w każdej sferze życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak zacząć oszczędzać pieniądze?
Strategie biznesowe

Strategie biznesowe

10 lutego 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

Strategie biznesowe