Co warto wiedzieć o działalności bez rejestracji?

Polacy to bez wątpienia jeden z najbardziej przedsiębiorczych narodów w całej Europie. Widać to szczególnie po młodych ludziach chcących rozwijać swoje biznesy i pomysły na firmę. Bardzo często stawiają oni pierwsze kroki właśnie w sferze biznesu już tuż po ukończeniu 18 roku życia. Dzisiaj istnieje bardzo wiele różnych ciekawych możliwości na zarabianie między innymi jako freelancer czyli osoba, która nie jest zatrudniona nigdzie na stałe, ale oferuje różnego rodzaju ciekawe umiejętności. Rząd ze swojej strony ułatwił w takim osobom start z biznesem bo istnieje możliwość prowadzenia działalności bez zarejestrowania jej. To doskonały sposób dla osób początkujących, które jeszcze nie do końca są pewne, czy pomysł na ich biznes ma w ogóle sens i czy w ten sposób uda się zarabiać.

Czym jest działalność bez rejestracji?


Działalność bez rejestracji to możliwość zarobkowania pieniędzy na przykład poprzez świadczenie różnego rodzaju usług czy wykonywaniu różnego rodzaju dzieł, jeżeli z tego wszystkiego nie zarabia się w skali miesiąca więcej niż 1000 zł. Oczywiście od zarobionych w tych kwot nadal należy odprowadzać podatek dochodowy, natomiast nie trzeba rejestrować swojej działalności i w związku z tym ma się zwolnienie między innymi ze składek na ZUS. To ukłon chociażby w stronę osób pracujących w domu. Te osoby najczęściej wykonują różnego rodzaju rękodzieła, które następnie sprzedają chociażby rozprowadzają je tak zwaną poczta pantoflową. Jeżeli dochody uzyskane z takiej działalności to tak naprawdę tylko kilkaset złotych w skali miesiąca, co nie stanowi bardzo dużej kwoty, nie muszą one rejestrować swojej działalności. Mogą zatem zgodnie z prawem wykonywać swoje dzieła i sprzedawać je i nie martwić się przy tym wszystkim o to, że łamią jakieś przepisy prawne.


Kto może prowadzić działalność bez rejestracji?


Taką formą działalności bardzo często są mocno zainteresowany między innymi kobietę przebywające ze swoimi dziećmi w domu w ramach urlopu macierzyńskiego lub wychowawczego. To właśnie wtedy wiele pań zaczyna zajmować się rękodziełem i tworzy różne ciekawe produkty na sprzedaż. Dzięki temu mogą w skali każdego miesiąca do swojego budżetu wprowadzić jakieś dodatkowe pieniądze, które nie są na tyle duże,, by musiały zakładać swoją firmę taką. Taką formę działania warto wprowadzić na początku, gdy dopiero startuję się ze swoim biznesem i tak naprawdę nie wiadomo, czy na usługi lub produkty będzie więcej chętnych. Więcej na ten temat można poczytać w internecie między innymi na stosownych stronach rządowych.

Najlepiej zapoznać się z obowiązującymi przepisami, szczególnie jeżeli biznes z małymi krokami zacznie się rozwijać i trzeba będzie pomyśleć o innej formie niż działalność bez rejestracji. W przypadku dobrze przemyślanego biznesu taka sytuacja może mieć miejsce już nawet dwa lub trzy miesiące po starcie. Jeżeli zacznie się coraz więcej zarabiać na swoich produktach to będzie trzeba też zmienić formę między innymi na działalność rejestrowaną. Więcej o tym na stronach rządowych.

Redakcja adpin.pl