Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak prawidłowo przeprowadzić demakijaż twarzy?

8 lutego 2020

Makijaż to bez wątpienia jeden z najbardziej dostępne w sposobów na upiększenie się je podkreślenie walorów własnej urody. Z przyjemnością nakładają kobiety tak naprawdę na całym świecie. Umiejętnie wykonany makijaż potrafi pięknie wydobyć naturalne piękno. Niestety makijaż to również zapchane pory skóry i zanieczyszczenia, które przyczyniają się między innymi do pogorszenia stanu cery. Dlatego właśnie tak bardzo ważny jest prawidłowy demakijaż twarzy czyli usuwanie ze skóry wszelkich kosmetyków nałożonych z samego rana. W jaki sposób prawidłowo przeprowadzić demakijaż twarzy? Które kosmetyki z oferty marek kosmetycznych wybrać? Możliwości jest sporo i z pewnością każda kobieta znajdzie kosmetyk najbardziej dopasowany do jej potrzeb i preferencji.

Klasyczny demakijaż twarzy


Klasycznie demakijaż twarzy wykonuje się przy pomocy dosyć tłustych kosmetyków takich jak na przykład śmietanka do demakijażu lub mleczko do demakijażu. Te kosmetyki nakłada się za pomocą wacika lub za pomocą opuszków palców i dokładnie rozprowadza na skórze. Trzeba dać im chwilę by rozpuściły one wszystkie tłuste składniki w kosmetykach do makijażu. Następnie usuwa się kosmetyk za pomocą czystego wacika. Kolejny etap to umycie twarzy za pomocą żelu lub pianki oraz użycie toniku. W ten sposób makijaż zmywały nasze mamy i babcie. Niestety nie zawsze można było w ten sposób usunąć naprawdę bardzo trwałe kosmetyki. W efekcie prowadziło to do zapychania cery i pojawiania się różnego rodzaju brzydkich zmian na skórze. dzisiaj demakijaż można wykonywać dużo bardziej dokładnie przy pomocy nowoczesnych kosmetyków.

Nowoczesne kosmetyki do demakijażu


Nowoczesne demakijaż może opierać się na trzech lub nawet w czterech krokach. Na początek warto użyć olejku do demakijażu. Rozprowadza się go na skórze za pomocą palców dłoni lub aplikuje za pomocą pipety. Następnie należy zmoczyć twarz wodą by uzyskać przyjemną w dotyku emulsję, która bez problemu poradzi sobie z myciem nawet najbardziej trwałego makijażu. Skórą należy masować tą emulsję przez kilkanaście sekund, a następnie całą buzię spłukać ciepłą wodą. Kolejny krok to użycie płynu micelarnego, który nanosi się na bawełniany płatek kosmetyczny. Następnie za jego pomocą przeciera się całą twarz. Płatki należy zmieniać aż uzyska się czysty płatek. Płyn micelarny przeważnie bardzo dobrze radzi sobie ze zmywaniem makijażu wodoodpornego.

Na rynku jest sporo kosmetyków tego typu iz pewnością z łatwością uda znaleźć się swój ulubiony. Trzeba tylko pamiętać o jednej bardzo ważnej zasadzie – płyn micelarny nie jest tonikiem i nie pozostawia odpowiedniego pH skóry. Po tym etapie do makijażu koniecznie trzeba zatem zastosować tonik tradycyjnie lub w postaci aerozolu do spryskania po twarzy. jeżeli natomiast ma się uczucie, że demakijaż nie został wykonany z prawidłową starannością, można zastosować jeszcze chociażby żel do mycia twarzy lub piankę do mycia twarzy. Wtedy na pewno uda się już usunąć wszystkie kosmetyki i skóra pozostanie czysta i świeża.

Redakcja adpin.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie światowy lifestyle spotyka się z mądrością finansową, pięknem urody oraz inspirującymi aranżacjami ogrodu, wnętrz i mody! Jesteśmy miejscem, w którym praktyczne porady dotyczące stylu życia, oszczędzania, pielęgnacji oraz kreatywnego projektowania przestrzeni łączą się, by inspirować Cię do osiągnięcia równowagi i spełnienia w każdej sferze życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

drinki bezalkoholowe
Znaki drogowe
recepcja

Jesteś zainteresowany reklamą?

recepcja