Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jakie wkładki do biegania wybrać?

30 czerwca 2021 wkładki do biegania

Niestety wiele osób lekceważy problemy, które związane są z wadami oraz ze zniekształceniami stóp. Ludzie po prostu nie zdają sobie sprawy z tego, że naprawdę bardzo ważne jest to, aby odpowiednio skorygować zdeformowaną, czy też źle ustawioną stopę. Jeżeli stopy są nieprawidłowo ustawione, to wówczas dochodzi do niewłaściwego obciążenia, przez co obciążenie przechodzi na wyższe poziomy łańcucha kinematycznego. Może powodować to bóle głowy i inne niebezpieczne dolegliwości. Dlatego też warto zdecydować się na wkładki do biegania.

Wkładki do biegania – czy warto z nich korzystać?

Warto wiedzieć, że takie właśnie wkładki personalizują nasze obuwie, dzięki czemu buty będą odpowiednio dopasowane do potrzeb naszych stóp. Buty produkowane są steruje, dlatego też normalną rzeczą jest tak, że nie będą one pasować każdemu. Tutaj występuje margines błędu, gdzie stopa musi się dobrze ułożyć i po prostu dopasować do danego buta. Jeżeli zdecydujemy się właśnie na wkładki do biegania, to będziemy mieli pewność, że buty dopasują się zarówno do samej stopy, jak również do jej potrzeb. Producenci przy produkowaniu wkładek dla biegaczy, pod uwagę biorą ustawienie pięty, stępu, ustawienie śródstopia, jak również podstopna. Każda część stopy jest ustawiana osobno i pod odpowiednim katem, zarówno kiedy stoimy, jak również kiedy się ruszamy. Trzeba koniecznie mieć na uwadze, że buty supinatory i pronatory nie uwzględniają części stopy, lecz ustawiają całą i jedynie pod określonymi kątami.

Jak działają wkładki w butach do biegania?

Grubość wkładki sprawia, że mamy możliwość dobrze wyregulować luz w bucie, który związany jest z tęgością naszych stóp. Zarówno kształt wkładki, jak również wybór odpowiednich materiałów sprawia, że możemy odpowiednio rozłożyć naciski na podłoże. Wówczas nie będziemy potrzebowali większych butów, ponieważ całkowicie wystarczy nam profesjonalna wkładka. Obecnie na rynku znajdziemy wkładki, które wyprodukowane zostały z różnych materiałów, które mają inne zastosowanie. Na przykład materiały miękkie, mają na celu zwiększenie amortyzacji, dzięki czemu zmniejsza się traumatyzacja w czasie treningu, czy też jeżeli zwiększa się sprężystość, to wówczas wydajność podczas biegania jest większa. Dzięki dużej amortyzacji jesteśmy chronieni przed przeciążeniami, ale jednocześnie zmniejszona jest stabilizacja. Jeżeli chodzi o wkładki twarde, to one stabilizują mocno, ale niestety nie chronią naszych stóp przed przeciążeniami. To, jakie wkładki do biegania wybierzemy zależy od naszych potrzeb i oczekiwań. 

Redakcja adpin.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie światowy lifestyle spotyka się z mądrością finansową, pięknem urody oraz inspirującymi aranżacjami ogrodu, wnętrz i mody! Jesteśmy miejscem, w którym praktyczne porady dotyczące stylu życia, oszczędzania, pielęgnacji oraz kreatywnego projektowania przestrzeni łączą się, by inspirować Cię do osiągnięcia równowagi i spełnienia w każdej sferze życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

drinki bezalkoholowe
Znaki drogowe
recepcja

Jesteś zainteresowany reklamą?

recepcja