Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Łagodny demakijaż twarzy – jak poprawnie zmyć makijaż?

11 grudnia 2020

Częstym błędem przy oczyszczaniu twarzy jest pomijanie demakijażu lub niedokładne zmywanie warstwy kosmetyków kolorowych. Skóra potraktowana po macoszemu nie będzie dobrze przygotowana na dalsze oczyszczanie. Niepoprawny demakijaż sprzyja podrażnieniom i pojawianiu się niedoskonałości.

Łagodny demakijaż twarzy

Polki najczęściej sięgają po płyn micelarny, aby usunąć makijaż. Niestety, równie często używają go niepoprawnie. Czasem w nieprawidłowej kolejności, innym razem jako jedyny preparat do mycia twarzy. Jest to jeden z podstawowych błędów w pielęgnacji cery. Płyn micelarny to pierwszy krok, jeśli chodzi o dwuetapowe oczyszczanie skóry. Nie jest on w stanie dogłębnie oczyścić porów.

Czysty płatek kosmetyczny

Aby sprawdzić, czy dobrze zmyło się makijaż, płatek kosmetyczny nasączony płynem powinien być zupełnie czysty. Dopiero potem przystępujemy do mycia skóry żelem, pianką lub emulsją. Dobrze dobrany płyn micelarny nie powoduje pieczenia oczu lub uczucia ściągnięcia skóry. Unikajmy również nadmiernego pocierania skóry płatkiem kosmetycznym. Najlepszą metodą na rozpuszczenie makijażu jest przytrzymanie nasiąkniętego płatka do skóry. Dopiero po kilku chwilach będzie można z łatwością usunąć zanieczyszczenia. Pamiętajmy, że płyn micelarny służy jedynie do demakijażu, pierwszego kroku w pielęgnacji skóry twarzy.

Redakcja adpin.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie światowy lifestyle spotyka się z mądrością finansową, pięknem urody oraz inspirującymi aranżacjami ogrodu, wnętrz i mody! Jesteśmy miejscem, w którym praktyczne porady dotyczące stylu życia, oszczędzania, pielęgnacji oraz kreatywnego projektowania przestrzeni łączą się, by inspirować Cię do osiągnięcia równowagi i spełnienia w każdej sferze życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

drinki bezalkoholowe
Znaki drogowe
recepcja

Jesteś zainteresowany reklamą?

recepcja