Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Dbanie o higienę podczas epidemii

1 marca 2020

Nie ma chyba człowieka, którego by nie dotykała w jakiś sposób sytuacja, w obliczu której stanęliśmy nie tylko jako obywatele Polski, ale też obywatele świata. Wiele krajów walczy obecnie z nową odmianą niebezpiecznego wirusa, który jest silnie zakaźny, jednak sytuacja jest bardzo poważna i rozwojowa. Trudno przewidzieć, co może się wydarzyć i jak wszystko potoczy się dalej. Wprowadzane są niemal codziennie nowe obostrzenia, a setki tysięcy ludzi, być może nawet miliony, zmuszone są do pozostania w domu i wychodzenia z niego wyłącznie w koniecznych i uzasadnionych przypadkach.

Jak reagować na obecny stan rzeczy?

Jesteśmy pełni obaw, a strach jest naturalną reakcją, bowiem nie dane nam było wcześnie stawić czoła podobnej epidemii. Wirus ten jest niebezpieczny dla każdego z nas, ale w szczególności dla osób chorych i starszych. Dlatego też wszyscy musimy zachować wyjątkowe środki ostrożności, aby nie zarazić się i nie przekazać tego wirusa dalej, w tym członkom naszej najbliższej rodziny, którzy borykają się już z problemami zdrowotnymi lub są osobami w starszym wieku. Nie jest łatwo, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że wielu z nas wciąż musi chodzić do pracy, przemieszczać się komunikacją miejską i przynajmniej raz na jakiś czas wychodzić z domu, by zrobić zapasy żywności. Potencjalnie więc, każdy z nas jest narażony na kontakt z tą nową odmianą wirusa, która prawdopodobnie zmieni znacząco nasze postrzeganie wielu spraw.

Czy możemy się w jakiś sposób ochronić przed zakażeniem wirusem?

Możemy próbować, choć nie należy to obecnie do najłatwiejszych zadań. Przede wszystkim dlatego, że w aptekach i sklepach brakuje maseczek oraz wielu artykułów higienicznych. Maseczki możemy jednak zrobić sami, w domowym zaciszu, korzystając z wielu poradników dostępnych w internecie. Podobnie, możemy też własnoręcznie wykonać domowy płyn antybakteryjny, którym będziemy przemywać ręce. Nie trzeba chyba już nikomu wspominać, jak ważna jest to czynność, stąd taki płyn może się okazać niezwykle przydatny. Pamiętajmy o częstym myciu dłoni, które powinno trwać przynajmniej pół minuty. Nie da nam to może stuprocentowej gwarancji, że nie złapiemy wirusa, ale przynajmniej zmniejszymy znacząco ryzyko dojścia do takiej sytuacji. Starajmy się również nie dotykać dłońmi twarzy, a w szczególności okolic oczu i ust.

Poinstruujmy także naszych najbliższych, co powinni, a czego nie powinni robić. Bardzo dużo dezinformacji panuje wokół wirusa, stąd rzetelne przekazanie im informacji może być kluczowe, aby ich postawa wobec niego była właściwa. Spróbujmy też nie ulegać panice, która z dnia na dzień staje się, niestety, coraz większa. Nie pomoże nam to w skutecznej walce z tym biologicznym przeciwnikiem. Izolujmy się, myjmy często ręce, nie pozwalajmy dzieciom i osobom starszym lub chorym na wychodzenie z domu. Sami zaś wychodźmy tylko wtedy, kiedy jest to absolutnie konieczne. W ten sposób, jeśli zastosujemy się do wszystkich powyższych zaleceń, możemy pokonać epidemię, sprawiając, że stanie się ona jedynie niemiłym wspomnieniem.

Redakcja adpin.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie światowy lifestyle spotyka się z mądrością finansową, pięknem urody oraz inspirującymi aranżacjami ogrodu, wnętrz i mody! Jesteśmy miejscem, w którym praktyczne porady dotyczące stylu życia, oszczędzania, pielęgnacji oraz kreatywnego projektowania przestrzeni łączą się, by inspirować Cię do osiągnięcia równowagi i spełnienia w każdej sferze życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

drinki bezalkoholowe
Znaki drogowe
recepcja

Jesteś zainteresowany reklamą?

recepcja