Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jaką kabinę prysznicową do małej łazienki wybrać?

29 lipca 2021 Jaką kabinę prysznicową do małej łazienki wybrać

Mała łazienka wcale nie musi oznaczać problemu w jej aranżacji. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach, które będą miały wpływ na jej funkcjonalność i estetykę. Jaką kabinę prysznicową do małej łazienki wybrać? Podpowiadamy.

Kabina prysznicowa z niskim brodzikiem

Do małej łazienki sprawdzi się kwadratowa kabina prysznicowa, która ma wymiar 70 x 70 cm. Warto poszukać takiego rozwiązania w sklepach z wyposażeniem do mieszkania, jednak aktualnie nie będzie to problemem. Optymalnym rozmiarem i jednocześnie najpopularniejszym jest kabina o wielkości 80 x 80 cm.

Kabina w małej łazience powinna mieć niski brodzik. Im będzie on wyższy, tym bardziej zmniejszy on optycznie pomieszczenie. Nie zawsze jednak takie rozwiązanie będzie idealne – szczególnie, jeśli w domu przebywają małe dzieci. Wysoki brodzik może przydać się do ich kąpieli.

Zwróć też uwagę na wykonanie szyb. W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się te przezroczyste ze specjalną powłoką, która nie przyciąga wilgoci. Wszelkiego rodzaju brud i zacieki będą sprawiać, że łazienka będzie mniej przestronna. Mleczne szyby albo z efektem szronu zmniejszają optycznie małe pomieszczenie.

Ukryta bateria pod ścianą

Jeśli planujesz kabinę prysznicową to pamiętaj o tym, aby wewnątrz była duża przestrzeń do wykorzystania. Dzięki temu stanie się ona funkcjonalna i komfortowa dla domowników. Dobrze by było zamocować baterię podtynkową, gdzie wszystkie mocowania i rury znajdują się pod ścianą. Jeśli nie chcesz samemu projektować wnętrza, zleć to specjaliście. W ten sposób będziesz mieć pewność, że każdy wolny fragment przestrzeni będzie dobrze wykorzystany. Brakuje Ci gotówki? Pożyczka bez bik pomoże Ci finansowo.

Kabina prysznicowa z przesuwanymi drzwiami

Oszczędność miejsca warto wziąć pod uwagę także podczas wchodzenia i wychodzenia z kabiny prysznicowej. Właśnie dlatego dobrze jest zainwestować w modele z przesuwnymi drzwiami. Alternatywą są harmonijkowe, które składają się podczas ich otwierania. To ciekawe rozwiązanie dedykowane do małych wnętrz. Potrzebujesz dodatkowego wsparcia finansowego? Pożyczka bez bik to dobre rozwiązanie.

Prysznic typu walk in

To nowoczesne rozwiązanie, które ma mnóstwo zalet. Brak brodzika i oddzielenie specjalnego miejsca na kąpiel prezentuje się bardzo elegancko. Poza tym jest to rozwiązanie komfortowe, nie trzeba czyścić brodzika i jego zakamarków. Nie musisz też mocować drzwi, wystarczy, że oddzielisz przestrzeń do kąpieli ścianką. W ten sposób stworzysz spójną aranżację, która optycznie powiększy pomieszczenie.

Redakcja adpin.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie światowy lifestyle spotyka się z mądrością finansową, pięknem urody oraz inspirującymi aranżacjami ogrodu, wnętrz i mody! Jesteśmy miejscem, w którym praktyczne porady dotyczące stylu życia, oszczędzania, pielęgnacji oraz kreatywnego projektowania przestrzeni łączą się, by inspirować Cię do osiągnięcia równowagi i spełnienia w każdej sferze życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

drinki bezalkoholowe
Znaki drogowe
recepcja

Jesteś zainteresowany reklamą?

recepcja