Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Łagodne proszki do prania, dla dzieci. Jak wybrać?

14 października 2020

Skóra dzieci i niemowląt jest wyjątkowo delikatna. Dlatego warto o nią dbać na każdej płaszczyźnie, nie tylko wybierając odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji. Równie ważne są proszki do prania, w których pierzemy ubranka naszych pociech. Źle dobrany detergent może nie tylko podrażnić skórę naszego dziecka, ale również doprowadzić do poważnej reakcji alergicznej. Odpowiedni proszek do prania powinien być neutralny dla skóry oraz nie zawierać silnych substancji zapachowych.

Dobry proszek do prania dla dziecka, czyli jaki?

Na rynku jest wiele produktów deklarujących, że nadają się do ubranek oraz pieluszek dziecięcych. Jak jest naprawdę? Aby ocenić, czy dany proszek do prania jest odpowiedni dla dziecka, musimy nauczyć się, czego w składzie tego typu detergentów nie powinno się znajdować. Przede wszystkim w składzie powinien być delikatny detergent myjący. Istnieje wiele aplikacji mobilnych, które pozwalają na sprawdzenie i ocenie składu produktu, w tym również proszku do prania. Nie powinien również zawierać substancji potencjalnie alergizujących oraz drażniących skórę.

Dlaczego wybór proszku jest bardzo ważny?

Proszki do prania dla osób dorosłych często zawierają silne środki myjące oraz substancje zapachowe, które mogą podrażniać skórę dziecka lub uczulać. Skóra dziecka bowiem jest znacząco delikatniejsza. Stosując specjalne proszki, minimalizujemy ryzyko wystąpienia alergii, czy podrażnienia skóry. Istotne jest również, aby wybierać programy z dodatkową opcją płukania. Wiele pralek obecnie posiada specjalny program do prania rzeczy i ubranek dzieci.

Jak dobrze uprać ubranka dla dzieci?

Aby właściwie wyprać i oczyścić ubranka dla dzieci, należy je prać w programach, które piorą w temperaturze 60 stopni Celsjusza, chyba że producent na metce zaleca w innej temperaturze. Proszki do prania dla dzieci również należy płukać kilka razy, dlatego należy wybrać opcję przynajmniej podwójnego płukania. Ma to na celu usunięcie resztek detergentu, który mimo odpowiedniego dobrania, pozostając na odzieży, może podrażnić skórę dziecka. Istotnym jest również dokładne wyprasowanie ubranek po praniu. Para z żelazka odkazi rzeczy dziecka jak i również zmniejszy szorstkość materiału. Temperatura pozwoli również na zabicie drobnoustrojów, które mogły się namnożyć wskutek wilgoci podczas suszenia.

Unikaj wybielaczy

W przypadku ubranek dziecięcych nie zaleca się korzystania z wybielaczy. W proszkach do prania dla dzieci znajduje się tlen aktywny, który skutecznie przywraca piękny biały kolor ubraniom, bieliźnie, pościeli, czy tetrowym pieluszkom. 

Redakcja adpin.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie światowy lifestyle spotyka się z mądrością finansową, pięknem urody oraz inspirującymi aranżacjami ogrodu, wnętrz i mody! Jesteśmy miejscem, w którym praktyczne porady dotyczące stylu życia, oszczędzania, pielęgnacji oraz kreatywnego projektowania przestrzeni łączą się, by inspirować Cię do osiągnięcia równowagi i spełnienia w każdej sferze życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

drinki bezalkoholowe
Znaki drogowe
recepcja

Jesteś zainteresowany reklamą?

recepcja