Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Pielęgnacja skóry na wiosnę

15 lutego 2022

Pielęgnacja skóry na wiosnę to coś znacznie więcej, niż tylko jej mycie i używanie odpowiednich kosmetyków. Jeśli marzysz o tym, aby Twoja skóra była zdrowa i piękna, to prawdopodobnie będziesz musiała wcielić w życie kilka nowych zasada. Na ich czele powinny znaleźć się zdrowa dieta. Równie ważna jest odpowiednia ilość snu i ćwiczeń, a do tego jeszcze radzenie sobie ze stresem. Brzmi jak coś niewykonalnego? Być może, ale nie dla Ciebie! Jeśli masz więc dość używania maseczek na twarz, które nic nie zmieniają, to zdecyduj się na podejście do sprawy z innej strony. Właśnie rozpoczęła się wiosna, a to najlepszy czas, by zmienić coś w swoim życiu na lepsze.

Pielęgnacja skóry na wiosnę – Zmiany w pielęgnacji na wiosnę

Dlaczego tym czymś miałaby nie być pielęgnacja skóry na wiosnę? Zadbaj o siebie w tym nowym sezonie, aby za kilka miesięcy stać się nową, odmienioną wersją siebie. Będziesz zbierać komplementy co do swojego wyglądu, gdzie tylko się pojawi! Jak dokonać tego w praktyce? Oprócz dokładnego mycia twarzy rano i wieczorem, powinnaś pamiętać o tym, że woda musi być letnia, a więc niezbyt ciepła, ale też i nie za chłodna. Do tego używaj też żelu oczyszczającego skórę, dostosowanego do Twojego rodzaju skóry (sucha, tłusta, itd.). Przemywać twarz możesz po prostu rękami, lub myjką, jeśli wolisz. Możesz też użyć kremu nawilżającego. Nim jednak w ogóle przystąpisz do mycia, pamiętaj o tym, aby zmyć z twarzy makijaż. Nie zapominaj również o skórze na szyi – wiele kobiet to robi, przez co pomijają ją podczas mycia. To błąd, dlatego wystrzegaj się go. Znasz już odpowiednią temperaturę wody – ta powinna być letnia. Unikaj gorących kąpieli, bo choć te mogą być odprężające, to jednak pozbawiać mogą skórę jej naturalnych olejków. To zaś może prowadzić do tego, że Twoja skóra będzie przesuszona.

Sucha skóra – co stosować?

Jeśli natomiast już teraz problem suchej skóry nie jest Ci obcy, to staraj się używać balsamów lub kremów, które w składzie posiadają naturalne olejki, takie jak np. olej kokosowy. Po prysznicu/kąpieli, delikatnie wycieraj skórę suchym ręcznikiem. Dotyczy to zarówno skóry twarzy, jak i całego ciała. Możesz nawet pozostawić ją po przetarciu lekko wilgotną, co pozwoli jej wchłonąć wilgoć, a tym samym lepiej się ona nawilży. Nim jeszcze się to stanie, a więc nim skóra będzie zupełnie sucha, nałóż na nią nieco balsamu nawilżającego. Na twarz używaj raczej dedykowanych do tej części ciała kremów, na pozostałe partie ciała nakładaj balsamy lub masła. Pamiętaj, że każdy typ skóry czerpie wymierne korzyści z używania produktów nawilżających, nawet skóra tłusta. Nie pomijając także cotygodniowego peelingu, bo to właśnie on pozwoli Twojej skórze na uzyskanie efektu niezwykłej gładkości i aksamitności. Peeling wykonywany na twarzy musi być jednak przeprowadzony w sposób znacznie bardziej łagodny, niż na innych częściach ciała, np. na ramionach czy nogach. Ponownie, jeśli jesteś posiadaczką tłustej skóry, może być konieczny peeling codzienny. Nie przejmuj się tym, ale też zadbaj o to, by był on szczególnie delikatny dla skóry i zawsze zakończony jej odpowiednim nawilżeniem.

Redakcja adpin.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie światowy lifestyle spotyka się z mądrością finansową, pięknem urody oraz inspirującymi aranżacjami ogrodu, wnętrz i mody! Jesteśmy miejscem, w którym praktyczne porady dotyczące stylu życia, oszczędzania, pielęgnacji oraz kreatywnego projektowania przestrzeni łączą się, by inspirować Cię do osiągnięcia równowagi i spełnienia w każdej sferze życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

drinki bezalkoholowe
Znaki drogowe
recepcja

Jesteś zainteresowany reklamą?

recepcja